Energa Ladies’ Jazz Festival 2026
Jedyny w Polsce festiwal kobiet jazzu – Energa Ladies’ Jazz Festival po raz dwudziesty drugi odbędzie się w Gdyni. Energa Ladies’ Jazz Festival odbędzie się w dniach 20-26 lipca.
W tym roku wystąpią: Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet, Yvonne Sanchez, Agnieszka Wilczyńska, New York Voices featuring Urszula Dudziak, Sonia Bohosiewicz, Stacey Kent, Eliane Elias, Stacey Kent z orkiestrą.W programie:
- 20 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) – Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet;
- 21 lipca, godz. 16:00 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 1-sza finalistka;
- 21 lipca, godz. 17:30 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 2-ga finalistka;
- 21 lipca, godz. 20:00 – Wejherowo, Filharmonia Kaszubska (ul. Jana III Sobieskiego 255) – Yvonne Sanchez;
- 22 lipca, godz. 16:00 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 3-cia finalistka;
- 22 lipca, godz. 17:30 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 4-ta finalistka;
- 23 lipca, godz. 18:00 – Gdynia, Konsulat Kultury – Agnieszka Wilczyńska;
- 23 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny (Pl. Grunwaldzki 1) – New York Voices featuring Urszula Dudziak;
- 24 lipca, godz. 18:00 – Gdynia, Konsulat Kultury – Sonia Bohosiewicz;
- 24 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Stacey Kent;
- 25 lipca, godz. 17:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Gala Przebojów Szczepanika;
- 25 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Eliane Elias;
- 26 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Stacey Kent z orkiestrą.