Finał loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Kluczyki trafiły do zwycięzców
Za nami finał tegorocznej edycji loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. O tym, kto wygrał dwa samochody, dowiedzieliśmy się podczas losowania 15 maja. Natomiast w sobotę, 20 czerwca w Muszli Koncertowej na Placu Grunwaldzkim odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków.
Za nami kolejna edycja miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Warto to robić, bo jako mieszkańcy zyskujemy na tym wszyscy. Pieniądze z podatków przeznaczone są na rozwój naszego miasta. Poza tym biorąc udział w loterii można wygrać jeden z dwóch samochodów marki Mazda 2 Hybrid. Jeden trafia do osoby, która rozlicza się w Gdyni od lat, a drugi do tej, która robi to w naszym mieście po raz pierwszy.
Warto rozliczać PIT w Gdyni, gdyż przekłada się to bezpośrednio na rozwój naszego miasta. Między innymi na edukację, inwestycje oraz na różne działania służące lepszej jakości życia mieszkanek i mieszkańców Gdyni – wyjaśnia Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni.
Kluczyki trafiły do właściciela
Wideo i montaż: Przemysław Dopke
Oficjalne przekazanie kluczyków tegorocznym laureatom loterii odbyło się w sobotę, 20 czerwca w Muszli Koncertowej na Placu Grunwaldzkim. Jedna z Mazd trafiła do pana Sławomira, który rozlicza się w Gdyni regularnie od kilkudziesięciu lat. Kluczyki nowemu właścicielowi wręczyła wiceprezydentka Gdyni Oktawia Gorzeńska.
W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w loterii w trójkę razem z córką. No i los padł akurat na mój kupon. To szczęście niesamowite, na początku zupełny szok. Już z żoną sprawdziliśmy i regulamin nie zabrania startować drugi raz, tak że w przyszłym roku też będziemy brali udział – opowiada pan Sławomir, tegoroczny zwycięzca loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”.
Z kolei drugi samochód trafił do pani Marii, która rozliczyła się w naszym mieście po raz pierwszy. Niestety laureatka nie mogła w sobotę osobiście odebrać kluczyków, więc otrzyma je w późniejszym terminie.
Rekordowa edycja
Tegoroczna edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” była rekordowa . Do udziału w niej zgłosiły się 15 462 osoby, z czego 656 z nich rozliczyło się w naszym mieście po raz pierwszy. Konkurs był skierowany do wszystkich pełnoletnich mieszkańców, którzy rozliczyli się w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych i wskazali nasze miasto jako miejsce zamieszkania. 6 925 uczestników złożyło PIT w I Urzędzie Skarbowym, a 8 537 w II Urzędzie Skarbowym.