Sobota | 27 czerwca 2026 | Imieniny: Maryli, Władysława
☀️ 26°C | Umiarkowana | USD 3,76 EUR 4,29 CHF 4,65 GBP 4,97
zGdyni Portal lokalny — wiadomości, biznes, kultura

Muzyka Promenadowa wraca na Kamienną Górę

· 4 min czytania
Muzyka Promenadowa wraca na Kamienną Górę
Źródło: Urząd Miasta Gdyni

Tego lata do Amfiteatru na Kamiennej Górze wracają Koncerty Muzyki Promenadowej. Będą się odbywać w każdą niedzielę od 5 lipca do 23 sierpnia. Cykl rozpoczną piosenki z repertuaru Edith Piaf, a sezon zamknie – po raz pierwszy na Kamiennej Górze – koncert muzyki klasycznej i „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego.


Amfiteatr na Kamiennej Górze w Gdyni już po raz 29. wypełni muzyka promenadowa. Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę od 5 lipca do 23 sierpnia o godz. 16:00. W świat muzyki, po raz pierwszy w tym roku również klasycznej, widzów wprowadzi prowadzący Krzysztof Dąbrowski


Wideo i montaż: Dominika Nycz
Koncerty Muzyki Promenadowej wracają na Kamienną Górę. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a wstęp jest bezpłatny – zachęca Mariusz Bzdęga, dyrektor zarządzający ds. kultury i aktywności mieszkańców Urzędu Miasta Gdyni.

Przywitamy państwa koncertem z piosenkami pochodzącymi z repertuaru Edith Piaf. Zakończymy zaś muzyką klasyczną, która na Kamiennej Górze jeszcze nigdy nie gościła. W tym roku będą to „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego. Serdecznie zapraszamy – dodaje prowadzący koncerty Krzysztof Dąbrowski.

Program koncertów:


  • Koncert „Piaf po polsku – Paryż między słowami”

Termin: 5 lipca, godz. 16:00

W pierwszą niedzielę cyklu, 5 lipca, usłyszymy koncert „Piaf po polsku – Paryż między słowami” w wykonaniu doskonale znanej gdyńskiej publiczności aktorki Teatru Miejskiego – Doroty Lulki. Towarzyszyć jej będą: Paweł Nowak na akordeonie oraz Maciej Sadowski na kontrabasie.

W programie znajdą się piosenki Édith Piaf – od lirycznych ballad po dramatyczne chansons. Kameralne brzmienie kobiecego głosu z towarzyszeniem akordeonu i sekcji rytmicznej przeniesie nas do świata kawiarenek, parkowych alejek i czarownych uliczek skąpanych w blasku paryskiego nieba.

  • Koncert „Całuj… i adieu? Miłosne perypetie z operetki i musicalu”

Termin: 12 lipca, godz. 16:00

Tego dnia wystąpią dwa zespoły. Pierwszy z nich to Les Femmes w składzie: Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran), Natalia Krajewska-Kitowska (sopran) i Emilia Osowska (mezzosopran), a drugi to Ignacy Wiśniewski Trio w składzie: Ignacy Wiśniewski (fortepian), Filip Arasimowicz (kontrabas) i Michał Lasota (perkusja).

W programie pojawią się przeboje operetkowe i musicalowe – od wiedeńskiej klasyki po amerykański Broadway. Trzy głosy żeńskie i jazzowe trio wprowadzą nas w pełen lekkości, elegancji i temperamentu koncertowy nastrój.

  • Koncert „Letni karnawał miłości – duety romantyczne”

Termin: 19 lipca, godz. 16:00

Wystąpią: Monika Sendrowska (sopran), Kamil Pękala (baryton) i Zespół Artis.

W programie znalazły się romantyczne duety z operetek i musicali, przeplatane ariami i utworami instrumentalnymi. Dialog sopranu i barytonu stworzy opowieść o miłości – od subtelnych wyznań po efektowne, emocjonalne finały.

  • Koncert „Duch Nowego Orleanu – muzyczna podróż z Missisipi do Gdyni”

Termin: 26 lipca, godz. 16:00

Wystąpi zespół Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers w składzie: Sergiej Kriuczkow (trąbka i wokal), Szymon Zuehlke (saksofony), Adam Wiśniewski (puzon), Dmytro Poeta (piano), Jurij Mishchenko (kontrabas) i Adam Zagrodzki (perkusja).

W programie klasyka jazzu Nowego Orleanu i standardy swingowe. Brzmienie zespołu dętego z rytmiczną sekcją przeniesie słuchaczy w świat ulicznych parad, klubów jazzowych i roztańczonych nabrzeży Missisipi.

  • Koncert „Od Vivaldiego do Piazzolli – akordeonowa mapa świata”
 
Termin: 2 sierpnia, godz. 16:00

W programie znalazły się utwory od baroku po tango i musicale w oryginalnych aranżacjach na kwartet akordeonowy. Wielobarwne brzmienie zespołu poprowadzi słuchacza przez różne epoki i style, ukazując niezwykłą wszechstronność instrumentu.

Wystąpi Gdański Kwartet Akordeonowy w składzie: Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Paweł Wiśniewski i Wojciech Ulanowski.

  • Koncert „Odrobinę szczęścia w miłości – serenady i szlagiery filmowe”

Termin: 9 sierpnia, godz. 16:00

Wystąpią: Karolina Klawitter (sopran), Krzysztof Bobrzecki (baryton), Beniamin Baczewski (klarnet/saksofon) i Andrzej Sienkiewicz (piano).

W programie: polskie szlagiery filmowe i piosenka międzywojenna zestawione z przebojami musicalowymi. Pełne miłosnych perypetii i dowcipu wokalne interpretacje Karoliny Klawitter stworzą nastrój rozrywki w stylu retro – idealny na ciepłe, letnie popołudnie nad morzem.

  • Żywioły Vivaldiego – „Cztery pory roku” na gdyńskiej scenie plenerowej

Termin: 23 sierpnia, godz. 16:00

Czteroczęściowy utwór Antonio Vivaldiego znany na całym świecie nie tylko melomanom po raz pierwszy wybrzmi w całości w wyjątkowej scenerii gdyńskiego amfiteatru na Kamiennej Górze. Wyrazista partia solowych skrzypiec oraz kontrasty między częściami oddadzą zmienność żywiołów i poniosą dźwięki muzyki klasycznej daleko w morze.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Program Koncertów Muzyki Promenadowej znajdziemy na stronie: https://muzykapromenadowa.pl/.

R

Redakcja zGdyni

Redakcja portalu zGdyni — zespół zajmujący się tematyką lokalną. Śledzimy życie miasta, przygotowujemy zestawienia i poradniki. Źródłem treści są oficjalne komunikaty instytucji miejskich oraz publicznie dostępne informacje.