Czwartek | 25 czerwca 2026 | Imieniny: Łucji, Dorotei
☀️ 24.7°C | Dobra | USD 3,78 EUR 4,29 CHF 4,65 GBP 4,98
zGdyni Portal lokalny — wiadomości, biznes, kultura

Otwarcie ostatniego odcinka S6 między Słupskiem a Leśnicami

· 1 min czytania
Otwarcie ostatniego odcinka S6 między Słupskiem a Leśnicami
Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki
W ramach inwestycji między Słupskiem a Lęborkiem wybudowano:
  • 5 nowych węzłów drogowych: Budy, Bobrowniki, Rzechcino
  • najdłuższą estakadę na całej S6 - ponad 245-metrowy obiekt nad doliną Łupawy
  • 24 przejścia dla zwierząt.
Zamontowano również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz elementy ochrony środowiska, takie jak ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniami ochronno-naprowadzającym oraz zasadziliśmy zieleń. Dodatkowo powstał kanał technologiczny, kanalizacja deszczowa, rowy drogowe, urządzenia melioracyjne, zbiorniki retencyjne oraz retencyjno-infiltracyjne.
 
Wartość umów na realizację tych trzech odcinków wyniosła 1,27 mld zł.
R

Redakcja zGdyni

Redakcja portalu zGdyni — zespół zajmujący się tematyką lokalną. Śledzimy życie miasta, przygotowujemy zestawienia i poradniki. Źródłem treści są oficjalne komunikaty instytucji miejskich oraz publicznie dostępne informacje.