Pożegnaliśmy rok szkolny, witamy wakacje
Rok szkolny 2025/26 dobiegł końca. Tym samym ponad 36 tysięcy gdyńskich uczennic i uczniów rozpoczęło upragnione wakacje. W wyjątkowej scenerii naukę zakończyły dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 51. Cała społeczność szkolna spotkała się w Amfitearze na Kamiennej Górze, gdzie wspólnie pożegnała ósmoklasistki i ósmoklasistów. Były wspomnienia, podziękowania i chwile wzruszeń.
Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci moment – zakończenie roku szkolnego. W piątek, 26 czerwca naukę zakończyło 19 424 uczennic i uczniów gdyńskich szkół podstawowych i 16 728 Gdynianek i Gdynian uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. W pięknej scenerii naukę zakończyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 51. Uroczystość dla klas IV-VIII odbyła się w Amfiteatrze na Kamiennej Górze.
Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment – czas podsumowań, podziękowań i satysfakcji z osiągnięć naszych uczennic i uczniów. Przed nimi zasłużony odpoczynek, nowe przygody i czas spędzony z rodziną oraz przyjaciółmi – mówi Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni. – Gdyńskiej społeczności szkolnej życzę bezpiecznych, pełnych radości wakacji, a absolwentkom i absolwentom powodzenia na kolejnych edukacyjnych szlakach. Do zobaczenia we wrześniu!
Najmłodsi uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 51 rozpoczęli wakacje w Marinie Gdynia. Obie uroczystości były okazją do podsumowań, podziękowań i rozmów o wyzwaniach, jakie będą czekać we wrześniu.
Spotykamy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego klas 4-8 w pięknym miejscu w Amfiteatrze na Kamiennej Górze. Dzisiaj dla mnie jest szczególnie trudny czas, dlatego że żegnam swoją klasę, którą uczyłam przez pięć lat, klasę 8a – mówi Olga Labuda, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 51. – Cieszę się, że dzieciaki tak pięknie rozwinęły się w naszej szkole. W przyszłym roku szkolnym czekają nas wyzwania związane przede wszystkim z niżem demograficznym. Dodatkowo w czasie wakacji planujemy remonty. Uczennicom i uczniom życzymy wypoczynku, relaksu i budowania dobrych relacji. A pracownikom przede wszystkim spokoju, odpoczynku, fajnych wrażeń i podróży.
Wideo i montaż: Przemysław Dopke