Czwartek | 11 czerwca 2026 | Imieniny: Barnaby, Radomiła
11.3°C | Dobra | USD 3,69 EUR 4,25 CHF 4,61 GBP 4,93
zGdyni Portal lokalny — wiadomości, biznes, kultura

Rzucił butelką w radiowóz. 35-latek zatrzymany przez policjantów.

· 1 min czytania
Rzucił butelką w radiowóz. 35-latek zatrzymany przez policjantów.
Źródło: KMP w Gdyni

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 podczas interwencji prowadzonej przez patrol Policji w rejonie ul. Warszawskiej w Gdyni. W trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze przebywający poza pojazdem, usłyszeli huk dochodzący z kierunku zaparkowanego radiowozu. Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd został uszkodzony przez rzuconą z budynku szklaną butelką, która pozostawiła widoczne wgniecenie karoserii oraz uszkodziła element pojazdu. W toku podjętych działań ustalono lokal, z którego mogła zostać wyrzucona butelka. Mężczyzna przebywający w mieszkaniu nie reagował na wielokrotne wezwania do otwarcia drzwi, dlatego do działań włączono straż pożarną. Po siłowym wejściu do mieszkania funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę ukrywającego się wewnątrz mieszkania.
35-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

R

Redakcja zGdyni

Redakcja portalu zGdyni — zespół zajmujący się tematyką lokalną. Śledzimy życie miasta, przygotowujemy zestawienia i poradniki. Źródłem treści są oficjalne komunikaty instytucji miejskich oraz publicznie dostępne informacje.