środa | 24 czerwca 2026 | Imieniny: Jana, Danuty
🌤️ 23.3°C | Dobra | USD 3,78 EUR 4,29 CHF 4,65 GBP 4,98
zGdyni Portal lokalny — wiadomości, biznes, kultura

W ręce gdyńskiej drogówki wpadł pijany rowerzysta.

· 1 min czytania
W ręce gdyńskiej drogówki wpadł pijany rowerzysta.
Źródło: KMP w Gdyni

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni  prowadząc działania „Jednoślad” zauważyli rowerzystę przy ul. Morskiej w Gdyni, którego styl jazdy wskazywał, że mógł on być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się być trafne. Po zatrzymaniu 30 – latka  do kontroli drogowej badanie alkomatem wskazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

Apelujemy do wszystkich rowerzystów o zachowanie trzeźwości podczas korzystania z dróg. Jazda rowerem pod wpływem alkoholu znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji oraz zwiększa ryzyko spowodowania wypadku. pamiętaj bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego zależy od odpowiedzialnych decyzji.

R

Redakcja zGdyni

Redakcja portalu zGdyni — zespół zajmujący się tematyką lokalną. Śledzimy życie miasta, przygotowujemy zestawienia i poradniki. Źródłem treści są oficjalne komunikaty instytucji miejskich oraz publicznie dostępne informacje.