W ręce gdyńskiej drogówki wpadł pijany rowerzysta.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni prowadząc działania „Jednoślad” zauważyli rowerzystę przy ul. Morskiej w Gdyni, którego styl jazdy wskazywał, że mógł on być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się być trafne. Po zatrzymaniu 30 – latka do kontroli drogowej badanie alkomatem wskazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.
Apelujemy do wszystkich rowerzystów o zachowanie trzeźwości podczas korzystania z dróg. Jazda rowerem pod wpływem alkoholu znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji oraz zwiększa ryzyko spowodowania wypadku. pamiętaj bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego zależy od odpowiedzialnych decyzji.